Rychlé vyhledávání
Luxury RK - prodej luxusních nemovitostí Tišnov, Brno a okolí na Firmy.cz
Hledáme nemovitosti
Realitní a projekční kancelář
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: luxuryrk.cz » Móda a aktuální trendy v bydlení

Móda a aktuální trendy v bydlení

1.8.2023

Když se řekne móda, většina lidí si slovo spojí s oblečením, obutím, případně trendy v oblasti účesů nebo líčení.

Ale bydlení má také své módní trendy. Jednou je módní bydlet na okraji města v nové čtvrti, podruhé v přímém centru v historické části města se všemi výhodami služeb na dosah. Své bydlení však módě nepřizpůsobíte tak lehce, jako účes.

Design Vašeho domova o Vás řekne víc, než si možná myslíte...

Lokalita
Důležitým hlediskem při výběru bydlení je lokalita. Lokalita se většinou vybírá právě podle potřeb a zájmů obyvatel budoucí domácnosti. Jestliže plánujete děti, bude vás zajímat, zda jsou nablízku školky, školy a organizace poskytující volnočasové aktivity. Ale proto ještě nemusíte bydlet na rušné hlavní třídě. Dalším důležitým aspektem je pro někoho například i umístění nemovitosti např. na vyhlášené ulici, ve vilové čtvrti atp. Tomu je třeba přizpůsobit vzhled a styl bydlení.

Starší domy mají svůj genius loci. V centrech velkých měst vás uchvátí mramorové schody a obložení, vitráže v oknech, kované zábradlí na schodišti. V malých obcích potkáte domečky jako z pohádky. Jestliže vás uchvacuje architektura minulých století, pozorně si zkontrolujte technický stav budovy a pusťte se do realizace dle svých představ.

V případě nových projektů je v řadě lokalit z čeho vybírat. Architekti se předhánějí v nápadech, ale opravdu je pro vás důležité mít nekrytou terasu o rozloze 100 m2 ? V létě bude určitě atraktivní. Už si představujete, jak ji zaplníte rostlinami, vířivkou a budete relaxovat v pohodlném houpacím křesle. Ale zvažte, kolik měsíců v roce ji v našem zeměpisném pásmu využijete.

Interiér
Ušetříte, pokud si zařízení interiéru dobře promyslíte. Dejte přednost nadčasovým materiálům, jako jsou dřevo, kámen, beton, sklo a kov.

Módní trendy do bytu dostanete nejlépe prostřednictvím dekorací, malých zařizovacích předmětů a barev. Stačí vyměnit závěs, křeslo, lampu, koberec, použít velkoformátovou tapetu nebo stěrku a byt získá naprosto jiný charakter. Nechte si poradit od designérů, prolistujte módní časopisy o bydlení, ale hlavně myslete na sebe. Vy budete v bytě bydlet a právě vy se tam musíte cítit nejlépe. Určitě nic nepokazíte přírodními barvami a přírodními materiály.

Pamatujte také na to, že méně je někdy více a obzvláště v menších prostorech se vyvarujte kombinování víc než tří barev, ať už se rozhodnete o harmonické či kontrastní ladění.

Ať už toužíte vybavit svůj nový domov nebo jen dodat šmrnc svému stávajícímu bydlení, barvy a jejich kombinace jsou významnou součástí každého interiéru a je důležité se nad nimi zamyslet. Mohou opticky zvětšit či zmenšit prostor, zúžit ho či rozšířit, a dokonce mohou i ovlivnit vaši náladu, pocitovou teplotu v místnosti nebo chuť k jídlu.

A pokud nevíte, objednejte si svého interiérového designéra.

(Interiérový design se zaměřuje na plánování prostoru a vytváří funkční a esteticky příjemné návrhy interiérů domů, bytů i komerčních prostor. Svět interiérového designu je tedy rozsáhlé téma zahrnující vše od barev, koberců, osvětlení a nábytku až po ty nejmenší detaily).

Existuje mnoho směrů jako například Minimalismus, Vintage styl, Provance, Venkovský styl, Nadčasový interiér, Retro, Industriální styl, Skandinávský styl, moderní a další.

A jaký bude ten Váš... ?

Klasicky-styl-obyvaciho-pokoje

128442-1100x618vvvvvv

182502242_4296689883677028_8958480171243729111_n

Lucie Valdhansová, realitní makléřka a jednatelka RK