Rychlé vyhledávání
Luxury RK - prodej luxusních nemovitostí Tišnov, Brno a okolí na Firmy.cz
Hledáme nemovitosti
Realitní a projekční kancelář
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: luxuryrk.cz » Vláda prodloužila lhůtu pro podání přiznání k dani z nemovitosti

Vláda prodloužila lhůtu pro podání přiznání k dani z nemovitosti

14.2.2021

Pořídili jste si v roce 2020 nemovitost ať již koupí, darem nebo děděním?

Termín podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí letos vychází na 31.1.2021. Vláda však z důvodu pandemie COVID tento termín posunula do 31. března.

Jak a kdy daň zaplatit
Daň z nemovitosti se platí každoročně a platí ji každý, kdo vlastní jakoukoli nemovitost – byt, dům, pozemek, pole, zahradu. V případě, že jste podali daň osobně nebo poštou, počkejte, až vám přijde složenka, na níž bude přesná částka vyměřená finančním úřadem. Pokud jste použili elektronický formulář, daň se vypočítá automaticky po zadání příslušných údajů. I tak přijde od finančního úřadu složenka, a to nejpozději 25. května.

V následujících letech již daňové přiznání nebudete podávat, ale pouze vyčkáte na výzvu finančního úřadu (resp. dodání složenky) pro úhradu daně.

Rozhodný den pro podání daňového přiznání a vznik poplatníka
Rozhodným dnem pro vznik povinnosti platit daňové přiznání je ten, kdy byl podán návrh na vklad na katastrální úřad. K tomuto datu je nový vlastník zapsán do katastru. Pokud byl tedy podán návrh na vklad v předcházejícím roce a v tomtéž roce byl nový vlastník zapsán, je třeba daňové přiznání podat do 31. ledna následujícího roku. Ovšem vyjma roku letošního, kdy byl termín posunut na 31. března 2021.
Pokud byl zápis proveden až v novém roce, je lhůta pro podání daňového přiznání prodloužena do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl vklad vlastnického práva zapsán. Jestliže tedy oznámení o vkladu přijde třeba 30. ledna, lhůta pro podání daňového přiznání je 30. duben.

Lucie Valdhansová, jednatelka

70415929_2650244954988204_7480787346829344768_o